Salon z kuchnią

Jeśli lubimy gotować i urządzać przyjęcia, a uczta to dla nas jedna z najważniejszych części imprezy, warto stworzyć salon z otwartą kuchnią. Optycznie takie projekty kuchni powiększą mieszkanie i ucieszą za pewne wszystkich domowników. Kuchnia stanie się dzięki temu miejscem przez nas coraz częściej uczęszczanym, co wpłynie pozytywnie na nasze zdolności i umiejętności w gotowaniu. Przestrzeń między kuchnią a salonem zaznaczmy jedynie poprzez łączenie parkietu z terakotą czy panelami wodoodpornymi. Jeżeli zależy nam na jednolitym wnętrzu, na podłodze sprawdzą się panele lub parkiet z wytrzymałego drewna egzotycznego.

Drewno egzotyczne należy właśnie to jednego z najlepszych rodzajów drewna, które chroni przed zniszczeniem podłogi. Część kuchenną możemy zamknąć stołem, ażurową półka lub blatem roboczym. Doskonale wyodrębnią one dwie funkcje jednego pomieszczenia. Bardzo dekoracyjnym rozwiązaniem będzie zbudowanie między kuchnią a salonem niepełnej ścianki z przezroczystych szklanych, czasem nawet kolorowych luksferów lub płyty kartonowo-gipsowej, wytyczającej granice między kuchnią a salonem. Zwróćmy uwagę nie tylko na wygląd, ale również na parametry wyciągu kuchennego. Nowoczesny design i podświetlane półki staną się doskonałym uzupełnieniem stylistyki salonu. Projekty kuchni zawierają w swoich pomysłach także elementy i rady dotyczące odpowiednich materiałów jakie nadają się na podłogę. W przypadku rodzinnej kuchni otwartej na salon warto zdecydować się na połączenie kafli, wykładziny elastycznej z podłogą twardą (panele, drewno). Podłogi tego typu nigdy nie łączymy na styk, gdyż panele podczas użytkowania mogą się nieznacznie rozszerzać lub kurczyć.

W tym momencie, gdy niewłaściwie to zastosujemy może dojść chociażby do unoszenia się podłogi, co będzie wymagało od nas automatycznej naprawy. Na łączeniu najlepiej zastosować listwę w formie grzybka, która lekko zachodzi na obie powierzchnie i jest kolorystycznie dopasowana do materiałów. Projekty kuchni zawierają również w sobie wszelkie dodatkowe akcesoria, począwszy od sztućców i wszelkich innych elementów, w których przechowujemy makaron, herbatę i inne produkty. Dlatego ważne jest przejrzenie ofert firm, które zachwycą nas swoimi innowacyjnymi produktami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *