Jak zaprojektować kuchnię na wymiar

Projektowanie i wykonywanie mebli kuchennych na wymiar daje o wiele większe możliwości aranżacyjne, aniżeli zakup gotowych szafek i blatów. Kuchnia szyta na miarę, pozwala na jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni całego pomieszczenia.

Ma to istotne znaczenie w przypadku niewielkich metraży. W małej kuchni liczy się każdy centymetr. Tu nie można pozwolić sobie na błędy i rozrzutność. Meble kuchenne muszą być idealnie wymierzone i spasowane. Przestrzeń robocza powinna być wolna od wszelakich utrudniających pracę przedmiotów. To co się da, można powiesić na ścianie, wykorzystując do tego celu systemy relingów i haków. Kuchnia musi być oczywiście ergonomiczna, bo nic tak nie utrudnia pracy w przygotowywaniu posiłków, jak niewłaściwe rozmieszczenie szafek oraz oświetlenie przestrzeni roboczej. Nie jest też dobrym pomysłem posiadanie dużych i za dużo sprzętów AGD w kuchni. Zdecydowanie lepiej jest wyposażyć się w te niezbędne i wykorzystywane najczęściej. Akcesoria kuchenne nie stanowią wyłącznie ozdoby kuchni. Są jej nieodłącznym elementem. Na przykład nie można wyobrazić sobie tego pomieszczenia bez czajnika czy po prostu deski do krojenia. Jak one będą wyglądały zależy od nas samych, od wyglądu naszej kuchni i/lub naszego zainteresowania rynkiem akcesoriów i dizajnerskich dodatków. Obecnie w kuchni często znajdziemy elektryczne piekarniki wyposażone w termoobieg, funkcję opiekacza oraz rożen. Istniej możliwość zamontowania ich także w zestawach z płytą gazową. Często spotykane są także płyty i piekarniki do wolnej zabudowy, których cena niewiele odbiega od kosztu zakupu standardowej kuchenki. Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu wystarczającej ilości przestrzeni lub po prostu mamy na to ochotę, kuchnię możemy połączyć z jadalnią lub zaprojektować jako samodzielne, zamknięte pomieszczenie. Klasycznie, lub w stylu popularnym głównie na Zachodzie i w Ameryce Płn. Istnieje też możliwość zastosowania aneksu kuchennego.

Jak zaprojektować kuchnię małą?

Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu wystarczającej ilości przestrzeni lub po prostu mamy na to ochotę, kuchnię możemy połączyć z jadalnią lub zaprojektować jako samodzielne, zamknięte pomieszczenie. Klasycznie, lub w stylu popularnym głównie na Zachodzie i w Ameryce Płn. Istnieje też możliwość zastosowania aneksu kuchennego. Nowym trendem wykończeniowa kuchni jest zastosowanie blachy. Rozwiązanie to zapożyczone z wielkich kuchni gastronomicznych,zapewnia zarówno wspaniały efekt estetyczny jak i ułatwia utrzymanie najwyższych standardów higieny.Na ściany do kuchni można wielu rodzajów blachy. Największą popularnością cieszy się blacha ze stali szlachetnej, blacha aluminiowa, oraz miedziana. Kuchnia to bardzo specyficzne pomieszczenie w domu. Nie służy ona tylko i wyłącznie do przygotowywania posiłków i sprzątania po posiłkach. To miejsce, w którym toczy się życie, zarówno rodzinne, jak i towarzyskie. To tutaj spotykają się wszyscy, mali i duzi. Tutaj rozmawia się na wiele tematów. Warto więc zaaranżować ją tak, by poruszanie się po niej było jak najbardziej ergonomiczne, by gotowanie sprawiało przyjemność, natomiast wypijana z przyjaciółmi popołudniowa kawa smakowała najlepiej. Decyzje o wyglądzie kuchni należy dokładnie rozważyć. W tym celu warto przeglądać różne zdjęcia, magazyny i strony internetowe poświęcone aranżacji wnętrz i kuchni. Można również zdać się na własną intuicję. Jednak wówczas nie osiąga się tak spektakularnych efektów, jakie daje współpraca z architektem lub dekoratorem wnętrz. Kiedy już wiadomo jak ma wyglądać przyszła kuchnia, należy wybrać sklep, salon lub stolarza, w którym kupimy gotowe lub wykonane na wymiar meble kuchenne Katowice. Zamontowanie płyty ceramicznej w kuchni uchroni nas między innymi przed charakterystycznym zapachem gazu, umożliwia też projektowanie otwartych kuchni w sytuacji, gdy między kuchnią i sypialnią nie ma ściany lub drzwi. Nasze prawo budowlane zabrania umieszczania instalacji gazowej w takim pomieszczeniu, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców i możliwość zatrucia ulatniającym się gazem.

Jak zaprojektować kuchnię dużą?

Posiadanie w domu dużej, przestronnej kuchni, w której można przygotowywać jednocześnie wiele posiłków, to marzenie każdej pani i pana domu. Duża kuchnia to także miejsce, gdzie może spotkać się wiele osób. Spory metraż daje przede wszystkim możliwość wygospodarowania wielu schowków, szafek oraz przestrzeni roboczej, w których i na których można przechowywać najróżniejsze akcesoria kuchenne oraz zapasy produktów spożywczych. Najlepszy efekt uzyskuje się w przypadku projektowania na wymiar. Meble kuchenne robione na miarę pozwalają na całkowitą dowolność ustawiania mebli, a ponadto na zestawianiu ze sobą różnych elementów, wielkości szafek, materiałów, kolorów oraz faktur, z których są wykonane oraz elementów wykończeniowych, takich jak uchwyty czy gałki. Takie możliwości wpływają na fakt, iż można mieć kuchnię, która będzie odzwierciedlała nas samych i w pewnym stopniu odróżni nas od innych. Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu wystarczającej ilości przestrzeni lub po prostu mamy na to ochotę, kuchnię możemy połączyć z jadalnią lub zaprojektować jako samodzielne, zamknięte pomieszczenie. Klasycznie, lub w stylu popularnym głównie na Zachodzie i w Ameryce Płn. Istnieje też możliwość zastosowania aneksu kuchennego. W mieszkaniu o małym metrażu często stosowane bywają aneksy kuchenne, które połączone są z dzienną częścią naszego mieszkania. Pozwala to lepsze wykorzystanie niewielkiej przestrzeni, jaką mamy do użytku na co dzień, lub wygospodarować dodatkowy pokój w miejscu, gdzie pierwotnie znajdowała się osobna kuchnia. Nowym trendem wykończeniowa kuchni jest zastosowanie blachy. Rozwiązanie to zapożyczone z wielkich kuchni gastronomicznych,zapewnia zarówno wspaniały efekt estetyczny jak i ułatwia utrzymanie najwyższych standardów higieny.Na ściany do kuchni można wielu rodzajów blachy. Największą popularnością cieszy się blacha ze stali szlachetnej, blacha aluminiowa, oraz miedziana.

Zalety projektowania kuchni na wymiar

W kuchni niezbędnych jest wiele różnych przedmiotów, wykorzystywanych w codziennej pracy. Akcesoria te powinny być jednak praktyczne. Nie mogą być zbyt ciężkie. Powinny być wykonane z materiałów, które zbyt szybko nie ulegną zniszczeniu, na przykład stopią się lub spałą od razu. Ważnym aspektem jest również łatwe przechowywanie w szafkach. Kuchnia, na przestrzeni ostatnich piętnastu lat przeszła ogromną ewolucję, przeistaczając się z ciasnych zamkniętych przestrzeni w reprezentacyjne pomieszczenie z ambicjami, które staje się dziś polem dla estetycznych eksperymentów. Producenci prześcigają się w dostarczaniu różnorodnych materiałów które pozwalają wykończyć kuchnie zgodnie z najnowszymi i nawet najbardziej ekscentrycznymi trendami. Posiadanie w domu dużej, przestronnej kuchni, w której można przygotowywać jednocześnie wiele posiłków, to marzenie każdej pani i pana domu. Duża kuchnia to także miejsce, gdzie może spotkać się wiele osób. Spory metraż daje przede wszystkim możliwość wygospodarowania wielu schowków, szafek oraz przestrzeni roboczej, w których i na których można przechowywać najróżniejsze akcesoria kuchenne oraz zapasy produktów spożywczych. Najlepszy efekt uzyskuje się w przypadku projektowania na wymiar. Meble kuchenne robione na miarę pozwalają na całkowitą dowolność ustawiania mebli, a ponadto na zestawianiu ze sobą różnych elementów, wielkości szafek, materiałów, kolorów oraz faktur, z których są wykonane oraz elementów wykończeniowych, takich jak uchwyty czy gałki. Takie możliwości wpływają na fakt, iż można mieć kuchnię, która będzie odzwierciedlała nas samych i w pewnym stopniu odróżni nas od innych. Akcesoria kuchenne nie stanowią wyłącznie ozdoby kuchni. Są jej nieodłącznym elementem. Na przykład nie można wyobrazić sobie tego pomieszczenia bez czajnika czy po prostu deski do krojenia. Jak one będą wyglądały zależy od nas samych, od wyglądu naszej kuchni i/lub naszego zainteresowania rynkiem akcesoriów i dizajnerskich dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *